מהו דיקור קוריאני בשיטת סאעם?


דיקור באמצעות מחטים דקות מוכר כשיטה עתיקת יומין אך ממצאים ארכיאולוגיים מתעדים את ראשית שיטת טיפול זו לתקופה של איש הקרח, לפני 5000 שנים ויותר. ייתכן שכבר אז הדיקור סייע לטיפול בכאבים שונים. כך או אחרת, שיטת הטיפול בדיקור, המכונה אקופונקטורה, מיוחסת לרפואה הסינית ועיקר ההתפתחות שלה התחיל שם.

 דיקור קוריאני בשיטת סאעם הינו שיטה עתיקת ימים, אשר פותחה בקוריאה ומשם הועברה לסין. הסינים השתמשו בשיטה זו אך לא קיבלו את כל סודות השיטה. לכן, דיקור סיני הוא דיקור "ניסיוני", ודיקור בשיטת סאעם הוא דיקור "מדעי".

הגישה הסינית ממפה עלהגוף נקודות דיקור רבות אשר מקושרות בניהן בערוצים אנרגטיים המכונים מרדיאנים.חלק מנקודות אילו נחקרו קלינית, כמו למשל נקודה בשם Pc-6 המוכרת כמונעת בחילות או BL-67  היכולה לסייע בהיפוך עובר ברחם. עם זאת, רוב נקודות הדיקור מסתמכות על נסיון רב שנים ולא על מחקרים מודרניים.

 

גישת הרפואה המזרחית מתבססת על ההנחה שבגוף זורמת אנרגיה המכונה צ'י. זרימה לקויה של צ'י מובילה להפרעה בהרמוניה ולפיכך למחלה. לדוגמא, אצל אדם שמפגין חולשה, חוסר חיוניות ומצב רוח שפוף במקביל לבעיות בספיגת מזון או חולשת גפיים נאבחן חסר צ'י. נקודות דיקור ספציפיות לחיזוק צ'י עשויות לסייע לגוף להטמיע את המזון בצורה יעילה יותר ולפיכך לשפר את המצב הכללי. זו הסיבה שמטפל שעבר לימודי דיקור סיני יקפיד לשלב לצד הטיפול בדיקור גם המלצות לתזונה נכונה, אורח חיים בריא ולעתים גם צמחי מרפא.

 

חשוב לציין כי הטיפול אינו סימפטומטי. מכאן שהדיקור לא נועד רק להעביר את הכאב אלא גם לטפל בשורש הבעיה. למשל באדם הסובל מכאב ונוקשות תמידית בצוואר נטפל לא רק טיפול מקומי אלא גם בתמונה הכללית שלו. לשם כך יש לאבחן אותו. אם נגלה, למשל, שמדובר באדם הסובל מנטייה לעצירות, בעל אופי עקשן הנוטה לביקורתיות יתר, נתייחס לחסימה האנרגטית שלו (ברמה הנפשית) במקביל לחסימה הגופנית (הכאב הממוקד והעצירות). דיקור בצד כלים נוספים של רפואה מזרחית יניע את חסימת הצ'י ויאפשר השבת המטופל להרמוניה בריאותית. 

בצד האבחנה, יש לעקוב אחר תגובות המטופל לטיפול. כל מטופל יכול להגיב אחרת לדיקור ולמרבית הצער, קיימים מטופלים שאינם מגיבים כלל לטיפול. לכן, בנוסף לדיקור יש להמליץ על גישה משלימה כמו שיאצו או טווינא, תזונה, צמחי מרפא והמלצות כלליות לאורח חיים בריא.

 

אמנם קיימים מספר הסברים מדעיים כיצד דיקור פועל אך צריך להיזהר ולא להיאחז בהסבר זה או אחר  לצורך קביעת סוג הטיפול. אבחנה בגישה מסורתית מסייעת לקביעת הנקודות אותן המטפל ידקור. עם זאת, היכרות עם הסברים מודרניים יכולה לסייע בבחירת נקודות כאשר המטפל מתלבט בין כמה מהן. כמו כן, היכרות עם מנגנונים להצלחת הדיקור יכולה לסייע בהסברת השיטה אצל מטופלים סקפטיים במיוחד ולשפר את התמדתם עד להצלחה המקווה.

 

למרות המספר המוגבל של מחקרים בעולם (יחסית למחקרים בתחום הרפואה הקונוונציונאלית), קיימת הסכמה נרחבת שדיקור  מועיל לבעיות בריאותיות רבות. כיצד האקופונקטורה נתפסת בעולם המדעי?

אחד התיאוריות הראשונות המסבירות את האקופונקטורה מתבססת על מידע הקיים מאז שנת 1885  ומעלה מודל הנקרא בקרת השער. מודל זה מניח כי הכאב עובר למוח בשתי מסילות עצביות. אקופונקטורה יכולה להעביר אותות עצביים דרך המסילה המהירה ובמקביל לחסום את המוח מפני כאב שעובר במסילה האיטית. אמנם המודל מקובל גם כיום, אך הוא יכול להסביר רק את ההשפעה על שיכוח כאבים ולא תופעות ריפוי פיזיות ונפשיות אחרות.

 

מודל אחר מתייחס להפרשת אנדורפינים שהם חומר טבעי בגוף המחקה את פעולת המורפיום. דיקור בנקודות מיוחדות מעלה את רמת החומר במוח ולכן מדכא כאבים. גם הסבר זה מוגבל משום שהוא לא מתייחס לריפוי בעיות שאינן קשורות ישירות לכאב.

מנגנונים נוספים מתייחסים להגברת זרימת הדם באזור הדיקור. כאן ההסבר תומך בהפגת דלקת מקומית וזירוז החלמה אך עדיין לא מתייחס לתופעה לפיה הדיקור יכול להשפיע על אזורי גוף  מרוחקים שאותם לא דקרנו.

באמצעות מכשור מתקדם כמו MRI מועלות כיום השערות חדשות. למשל שינויים ברמת החימצון ובזרימת הדם באזורים שונים במוח מכוונים את הגוף (ובכללו גם את המערכת החיסונית) להתמקד בריפוי הבעיה.

נראה שהשפעת הדיקור תוסבר באמצעות מספר מודלים ולא רק אחד. עד לקבלת הסבר מדעי יותר, ואולי גם אחרי כן, נמשיך להסתמך על האמצעי היעיל והפחות מורכב מכולם: אבחנה מסורתית המתבססת על תפיסת המרידיאנים, הלא הם ערוצי הצ'י.

 

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה

דיאטה לצורך הרזיה אינה קלה עבור אנשים רבים, והיא מהווה אתגר אשר יכול לעיתים להיות קשה מאד להשגה, במיוחד לאחר שנים של הרגלים בעייתים.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה (אקופונקטורה) הוא מסוג הטיפולים אשר ניתן להעזר בהם כתומכים בתהליך של הרזיה ובמקרים של עודף משקל, במאמר זה נפרט כיצד.

כיצד דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה יכול לעזור בתהליך?

כדי להשיג ירידה משמעותית במשקל , דרושים שינויים באורח החיים. אין זה פשוט לשנות הרגלים ונדרשת לכך תמיכה. טיפולי
דיקור קוריאני בשיטת סאעם יכולים לעזור לאנשים בדיוק בכך.

חשש נפוץ אצל אנשים רבים אשר רוצים לעשות שינוי בתפריט התזונה היומי שלהם הוא החשש כי ירגישו חוסר אנרגיה ותחושות אי נוחות ועצבנות כאשר יורידו הרבה מאכלים מהתפריט היומי. גם כאן משפיע דיקור סיני לטובה.

 

מה השפעת דיקור קוריאני בשיטת סאעם כליווי לתהליך הרזיה?

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה משפיע על הגוף בכמה רמות שונות:

משפיע על חילוף החומרים בגוף ומאיץ פעילות מטבולית. במקרים בהם יש קושי לרדת במשקל או משקל יתר בגלל חילוף חומרים איטי ולאוו דווקא בגלל תזונה או היעדר פעילות גופנית, פעולה זו של הדיקור משמעותית מאוד לתהליך.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מגביר את רמות האנרגיה של האדם, מה שמחזק אותו פיזית ומשפיע על כוח הרצון החשוב כל כך על מנת לשמור על הרגלי אכילה נאותים.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מרגיע ומוריד עצבנות וסטרס, העשויים להפריע לתהליכי הרזיה.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מוריד תיאבון עודף.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מסייע גם לווסת את השינה, מה שגם מועיל באופן ישיר לירידה במשקל.

הסיבה לכך היא כי דפוסי שינה קבועים מסייעים לשמור על אורח חיים מאוזן, מה שיאפשר לגופינו ולמערכת המטבוליזם למצוא קצב מאוזן ויציב.

באופן ספציפי יותר, נמצא כי דיקור קוריאני בשיטת סאעם מסייע להפחית במשקל וגם את רמות הכולסטרול על ידי גיוס מאגרי האנרגיה הטבעיים של הגוף. ישנם מחקרים שהראו כי אנשים שטופלו בדיקור במהלך דיאטה איבדו משקל כפול מאלה ששמרו על דיאטה בלבד. בנוסף, אלה שקיבלו דיקור ירדו ברמות של הטריגליצרידים וברמות הכולסטרול LDL שבגוף.

 

מהן נקודות הדיקור שנמצאות בשימוש עבור טיפולי דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה?

ישנן מספר נקודות דיקור בתוך האוזן המשמשות בדרך כלל לעזרה לירידה במשקל ולטיהור הכללי של הגוף. במהלך טיפול דיקור כזה בד"כ יהיו חמש מחטים בכל אוזן. מתוך חמשת המחטים האלו, ארבע נקודות ישירות לאיברים מסוימים בגוף - הכליות, הריאות, מערכת העצבים והכבד. המחט החמישית משמשת להרפיה. לאחר תחילת הטיפול בדיקור, הגוף מגורה לייצר אנדורפינים. אנדורפינים הם כימיקלים שנותנים תחושה של הרגשה טובה כאשר מופרשים במוח ויש בכך לעזור לגוף ולנפש להילחם בתשוקה לפחמימות בגוף, להפחית את התיאבון של הטבעי והיצרי של האדם.

חלק מהתוויות הנקודות באוזן מפורטות להלן:

הפה - מתייחס למי שאוכל באופן אימפולסיבי, ו/או מעשן בשרשרת.

בטן - נקודה זו מתייחסת לאדם אשר אוכל גם כאשר קיבתו מלאה.

הריאות - נקודה זו מתייחסת לאנשים אשר מכורים למזון.

האנדוקרינית - מתייחס לאלו העולים במשקל עקב צבירת נוזלים.

Senmen מתייחס לסיבות הפסיכולוגיות של תסכול וחרדה, ובדידות אשר פורקנן מתבטא באכילה.

הטחול - מתייחס לחוסר איזון הורמונאלי וסוכר.

כליות - נקודה זו מתייחסת למערכת העצבים ולרמות המים בגוף.

בלוטת התריס - מתייחסת לחילוף חומרים איטי.

 

בנוסף לקודות באוזן, ישנן נקודות אחרות בגוף היכולות לשמש גם הן כנקודות טיפול חיוניות וחשוב להבין היטב במה הכי נכון להתמקד אצל כל מטופל באופן אינדבידואלי. זוהי הסיבה מדוע חשובה מאד האבחנה האישית שעורך כל מטפל בדיקור לפני תחילת סדרת הטיפולים.

כחלק מתהליך הדיקור המטפל/ת יערוך ראיון רפואי, ממנו יהיה ניתן להתרשם מהרגלי האכילה, הפרעות עיכול ובעיות אחרות המתלוות לעודף משקל. בדיקת הדופק תשמש בכדי לקבוע את רמת האנרגיה הכללית ועל מנת למדוד את מצב האנרגיה של הקיבה. הלשון נבדקת גם כן, יש משמעות למשל לסדקים וציפויי הלשון בצבעים צהוב או לבן. אלה מספקים רמזים על מצבו של האדם ועל הסיבות לעלייה במשקל.

 

לסיכום, ביצוע סדרת טיפולי דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה יכולים לקדם משמעותית את התהליך. דיקור להרזייה אינו מחליף תזונה נכונה ופעילות גופנית ראויה, אולם נותן לאדם תמיכה הכרחית בהורדת התיאבון, שיפור המטבוליזם ותנועת העיכול, חיזוק האנרגיה והרגעת מתחים מיותרים. דיקור באוזן במקביל לדיקור בנקודות על פני הגוף הוא השילוב המומלץ והאפקטיבי ביותר למטרת הרזיה והטיפולים יתבצעו לרוב כפעמיים בשבוע.

1.טיפול ההרזיה (הגעה למשקל הרצוי): 

 

לרזות בקלות ובמהירות, להפחית את התיאבון ולהיות בתהליך של הרזיה מבלי לחוש רעב – אלה הם עיקרי הדרך בשיטת ההרזיה של סוג'י צ'ים.

ייחודה של השיטה הוא בשילוב בין שיטות טיפול אלטרנטיביות וקונבנציונליות, תוך כדי התייחסות להיבטים הנפשיים הקשורים בתהליך. מדובר בטיפול אינדיבידואלי, המותאם לכל אחד באופן אישי על-פי:

העדפותיו

סגנון חייו

מצב בריאותו

גילו

מינו.

תהליך הטיפול: 

פגישת ייעוץ ראשונית בקליניקה, בחירת המסלול המתאים לכל אחד וקביעת יעד להורדה במשקל.

פגישת טיפול שבועית בקליניקה

טיפולים הגורמים לדיכוי תחושת הרעב והגברת תחושת השובע.

הטיפולים גורמים גם לזירוז חילוף החומרים בגוף.

ייעוץ תזונתי ומעקב צמוד על-ידי המטפל, שבונה עבור המטופל תפריט דיאטטי עפ"י שיטת סוג'י צ'ים, אשר כולל את כל אבות המזון, המותאם למטופל באופן אישי ואשר משתנה במהלך הטיפול.

תמיכה פסיכולוגית ובניית מסגרת מעקב.

בניית תוכנית אימונים אישית, כיוון שללא פעילות גופנית לא ניתן להגיעה לתוצאות ולשמר אותן.

 

2. שמירה על המשקל. 

 

לא צריך להתמודד לבד עם משימת השמירה על המשקל. 

במרפאת סוג'י צ'ים מלווים אתכם גם בדרך הזאת. 

לכל אחד מתאים סגנון משלו, כאשר הוא מתחיל במשימת השמירה על המשקל הרצוי אליו הגיע. חשוב מאוד שהאדם ייהנה בשמירה על ההישג הגדול – היעד שאותו הציב לעצמו כמטרה.

המסגרת -  מדובר בבניית מסגרת אישית מוגדרת של פגישות בטווחי זמן קבועים, כשהמרחק בין פגישה לפגישה הולך וגדל ככל שתהליך השמירה על המשקל מתקדם בהצלחה.

מותר הכול -  חשוב לדעת כי בתהליך השמירה מותר לאכול הכול! בתקופה זו האדם חוזר לשגרה תזונתית, כשהליווי המקצועי מסייע לו לשמור על המשקל.

מעקב צמוד - המעקב המקצועי הקבוע גורם לאדם לקחת אחריות על התהליך ומאפשר לו לרכוש מיומנות בשמירה על המשקל להמשך חייו.

סריקה רפואית ממוחשבת בשיטת NLS-Non-Linear System.

הבריאות שלך בידך!

 

חדש ב-"סוג'י צ'ים-קליניקה לדיקור" סניף כפר אלדד וירושלים!

 

סריקה רפואית ממוחשבת בשיטת NLS-Non-Linear System
,לאבחון מוקדם ומדויק של בעיות בריאותיות.

 

כל אחד מאיתנו בשלב מסוים בחייו מתחיל לדאוג לבריאותו.

עכשיו אין צורך לחכות לסימנים מסוימים או תחושות כאב, סממנים שעשויים להופיע בשלב מאוחר, כאשר אבחון מוקדם לבעיות פנימיות עשוי להציל חיים. אדם מודרני רשאי ומעכשיו גם יכול לדעת מה קורה בתוך גופו - ומה גם יקרה בגופו בעתיד הקרוב.

למערכת יכולת גילוי מוקדם של מחלות שונות הרבה לפני שמופיעים סימנים קליניים כלשהם (זאת בניגוד למערכות אחרות כמו MRI ו-CT אשר מגלות את המחלה רק לאחר הופעת הסימנים). התהליך אינו פולשני, ללא סיכונים וללא תופעות לוואי, ובתום האבחון תינתנה המלצות להתאמת טיפול ו\או תוספי תזונה המתאימים למטופל ולאבחנה שתתקבל, ו\או הפניות מתאימות לרפואה מקצועית.

אז כיצד זה עובד? עובדה ידועה היא כיום שסביב כל חי קיים שדה אלקטרו-מגנטי. ע"י סריקת התדרים אלקטרו-מגנטיים של הגוף ושל תאיו ניתן לקבל תמונה כוללת ורחבה בנוגע למצב בריאותו של המטופל.

המטופל חובש אזניות אשר מחוברות למחשב. המערכת משדרת אותו אלקטרומגנטיים דרך האזניות וגם קולטת אותות אלקטרומגנטיים מהמוח, והיא גם יודעת לזהות לאיזה איבר שייכים אותות אלה ומה מצבם ואיכותם ביחס לאותות של מצב בריא.

תאים, רקמות ואיברים בריאים הם בעלי אפיונים ביו-חשמליים מדויקים. האפיונים הללו משתנים רק בעת הופעתם של תהליכים פתולוגיים. מכשירים עדינים שמחברים למחשב מאפשרים לקבע או לשקף על פני גרפים ותרשימים את השינויים המזערים ביותר במבנה הביולוגי של גוף חי. הגישה החדשנית מאפשרת לגלות באופן מיידי כל פתולוגיה של רקמות ואף תאים בודדים בגוף.

משך הבדיקה הוא כשעה והיא מתבצעת ב-"סוג'י צ'ים - קליניקה לדיקור" בסניף כפר אלדד או ירושלים.

אם אתם סובלים מבעיה רפואית כלשהי ומתרוצצים בין רופאים ומעבדות ללא תשובה מספקת, זהו המקום בשבילכם! ההליך כמובן מתאים גם למי שבריא ורוצה לקבל אישור נוסף לכך.

אז בואו לבדיקת מערכות כללית, כי אם לרכב שלכם מגיע אחת לכמה אלפי קילומטרים - גם לכם בוודאי ובוודאי, ותאמו את התור מראש.

ושרק נהיה בריאים!

דיקור קוריאני בשיטת סאעם לספורטאים

אתלטים סינים משתמשים בקביעות בדיקור על מנת לרפא פציעות. דיקור ורפואה צמחית ידועים ביכולתם לעזור בהאצת תהליך הריפוי על ידי הגברת זרימת הדם לאזור הפגוע, הורדת הנפיחות, הרגעת דלקות, הקלת הכאב ושיפור בטווח התנועה.

הדיקור התפתח במזרח הרחוק במקביל לאומנויות הלחימה השונות שסביבן התפתחה תורה שלמה של רפואה הידועה בשם "דיט דה יאו". תורה זו פותחה על ידי נזירים על מנת לטפל בפציעות וחבלות שנגרמו במהלך הקרבות.

הטיפול בדיקור יכול להיות נקודתי, כלומר טיפול ישיר במקום הפציעה או עקיף. טיפול עקיף ניתן במידה והפציעה כואבת מכדי שניתן יהיה לגעת בה, במקרה כזה מטפלים בנקודות שונות בגוף. במקרים כאלה ייתכן והנקודה המטופלת תהיה קרובה למקום הפציעה או רחוקה יותר. לדוגמה ניתן לטפל במקרים מסוימים בקרסול על מנת לרפא פציעה בפרק כף היד.

דוגמה נוספת היא טיפול בצד ימין של הגוף על מנת להקל על פציעה בצד שמאל. ישנן גם נקודות אסטרטגיות בגוף שטיפול בהן נותן מענה לאזורים שלמים בגוף. לדוגמה נקודה מתחת לברך אשר טיפול בה מסייע בריפוי של כלל המפרקים בגוף.

מחקרים רבים מוכיחים כי דיקור יעיל בטיפול בפציעות. אמנם מרבית המחקרים הם בסינית ורובם לא מתורגמים אך ישנם מחקרים נוספים מאירופה וארה"ב. אחד המחקרים הידועים נעשה בגרמניה וחקר את השפעתו של טיפול בדיקור על פצועים כתוצאה מתאונות דרכים. במחקר זה נבדקו 153 בני אדם במהלך תהליך השיקום שלאחר התאונה. הם נחלקו ל9 קבוצות דומות בהרכבן.

המחקר הראה כי בכל אחת מהקבוצות חל אצל המטופלים בדיקור שיפור משמעותי בתהליך השיקום ורמת הכאב הייתה נמוכה יותר מאשר אצל מטופלים שלא טופלו באמצעות דיקור קוריאני בשיטת סאעם. המחקר מוכיח כי דיקור מהווה כלי יעיל בתהליך השיקום שלאחר פציעה ומהווה כלי יעיל וחשוב בהליך השיקום.

במהלך שנים צברנו ניסיון רב בטיפול בספורטאים ובפצעיות ספורט. בין מטופלי הקליניקה מדליסטים וחברי נבחרות ישראל, שחיינים, שחקני כדורגל וכדורסל, מפתחי גוף, ספורטאי אתלטיקה קלה וחובבי ספורט רבים.

 

דיקור: לבחור בריפוי טבעי

image-article-3

דיקור,  או אקופונקטורה, מוכר על ידי הרפואה המודרנית כאמצעי יעיל לטיפול בכאב; על פי מחקרים מדעיים שנערכו בעולם, הדיקור מגרה בגופנו סיבי עצב הקיימים בשרירים, אשר שולחים מסר דרך חוט השדרה אל המוח ואזור ההיפותלמוס שבתוכו, והם בתגובה משחררים אנדורפינים, המסייעים בשיכוך כאבים.

דיקור הוכח כיעיל ב- 60%-85% בטיפול בכאבים כרוניים, בהשוואה ליעילות של 70% בלבד של טיפול במורפיום באותם כאבים; כידוע, השימוש במורפיום כולל אפשרות לתופעות לוואי שונות, כמו עייפות, טשטוש, בחילה ועוד, ואילו דיקור סיני נחשב לטיפול בטוח ביותר, שתופעות הלוואי שלו הן נדירות.

דיקור עוזר למערכת ההורמונאלית של הגוף לפעול ביעילות רבה יותר, ולכן הוא ממלא תפקיד חשוב גם בתיקון תאי גוף פגועים ובחיזוק המערכת החיסונית.

דיקור גורם לחיזוק מערכת החיסון באמצעות העלאת הריבוי של תאי T הידועים גם כלימפוציט T; עובדה זו תורמת ליעילות הדיקור בטיפול באלרגיות ובתסמונות כמו עייפות כרונית ומחלת היאפים.

 

דיקור הוכח גם כטיפול יעיל במצבי דיכאון, בזכות יכולתו לסייע בשחרור טבעי של אנדורפינים, התורמים לא רק לתחושת רוגע כללי בגוף אלא גם לשיפור מצב הרוח.

 

אודות סוג'י צ'ים - קליניקה לדיקור 

סוג'י צ'ים -קליניקה לדיקור פתחה את שעריה לקהל הרחב בשנת 2011, כאשר נפתח הסניף הראשון באצטדיון טדי, בירושלים. מאז הקמתה,ביקרו בה מאות לקוחות מרוצים, דבר שאיפשר פתיחתו של הסניף השני בגוש עציון, ביישוב כפר אלדד.

סוג'י צ'ים היא קליניקה יחידה בישראל לטיפול בשיטת סאעם האורתודוקסית (KOSA)

מטרת הקליניקה היא לתת טיפול שלם, מקצועי ואישי לכל מטופל. המפגש הראשון בקליניקה מתבצע ללא עלות,כאשר המטרה העיקרית היא לאבחן את המטופל ולקבוע האם יש באפשרותינו לתת מענה הולם לבעיותיו או לחילופין להפנות אותו למומחה אחר כאשר אין באפשרותינו לתת לו את הטיפול הטוב ביותר. מבחינתינו אנו שותפים מלאים לבעיות המטופל, ולכן אנו ניגשים לטיפול במסירות מוחלטת, כאילו המטפל בעצמו הוא המטופל.

הטיפולים הניתנים בקליניקה הם לבעיות:

  • אורטופדיה (בעיות גב, מפרקים וכו')
  • פציעות ספורט 
  • כאב (כאבי גב, כאבי ראש, כאבי מחזור, כאבי ברכיים, כאבי כתפיים וכו')   
  • אלרגיות (אלרגיות עונתיות, נזלות כרוניות, סינוסיטיס וכו')   
  • מערכת העיכול (מעי רגיז, נפיחות, כאבי בטן, השמנה, סכרת וכו')   
  • המערכת הגניקולוגית (מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, אי פוריות) 
  • דכאון וחרדות, בעיות קשב וריכוז, נידודי שינה

כתובתינו

סוג'י צ'ים - ירושלים

רח' אלמליח 1

מרכז הטניס ירושלים, מלחה, ירושלים

טל: 052-5729718

סוג'י צ'ים - גוש עציון

יישוב כפר אלדד(ליד יישוב נוקדים), גוש עציון

 טל: 052-5729718

info@dikur4u.com

Skins
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef10570 #230813202604