מאמרים

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה

דיאטה לצורך הרזיה אינה קלה עבור אנשים רבים, והיא מהווה אתגר אשר יכול לעיתים להיות קשה מאד להשגה, במיוחד לאחר שנים של הרגלים בעייתים.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה (אקופונקטורה) הוא מסוג הטיפולים אשר ניתן להעזר בהם כתומכים בתהליך של הרזיה ובמקרים של עודף משקל, במאמר זה נפרט כיצד.

כיצד דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה יכול לעזור בתהליך?

כדי להשיג ירידה משמעותית במשקל , דרושים שינויים באורח החיים. אין זה פשוט לשנות הרגלים ונדרשת לכך תמיכה. טיפולי
דיקור קוריאני בשיטת סאעם יכולים לעזור לאנשים בדיוק בכך.

חשש נפוץ אצל אנשים רבים אשר רוצים לעשות שינוי בתפריט התזונה היומי שלהם הוא החשש כי ירגישו חוסר אנרגיה ותחושות אי נוחות ועצבנות כאשר יורידו הרבה מאכלים מהתפריט היומי. גם כאן משפיע דיקור סיני לטובה.

 

מה השפעת דיקור קוריאני בשיטת סאעם כליווי לתהליך הרזיה?

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה משפיע על הגוף בכמה רמות שונות:

משפיע על חילוף החומרים בגוף ומאיץ פעילות מטבולית. במקרים בהם יש קושי לרדת במשקל או משקל יתר בגלל חילוף חומרים איטי ולאוו דווקא בגלל תזונה או היעדר פעילות גופנית, פעולה זו של הדיקור משמעותית מאוד לתהליך.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מגביר את רמות האנרגיה של האדם, מה שמחזק אותו פיזית ומשפיע על כוח הרצון החשוב כל כך על מנת לשמור על הרגלי אכילה נאותים.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מרגיע ומוריד עצבנות וסטרס, העשויים להפריע לתהליכי הרזיה.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מוריד תיאבון עודף.

דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה מסייע גם לווסת את השינה, מה שגם מועיל באופן ישיר לירידה במשקל.

הסיבה לכך היא כי דפוסי שינה קבועים מסייעים לשמור על אורח חיים מאוזן, מה שיאפשר לגופינו ולמערכת המטבוליזם למצוא קצב מאוזן ויציב.

באופן ספציפי יותר, נמצא כי דיקור קוריאני בשיטת סאעם מסייע להפחית במשקל וגם את רמות הכולסטרול על ידי גיוס מאגרי האנרגיה הטבעיים של הגוף. ישנם מחקרים שהראו כי אנשים שטופלו בדיקור במהלך דיאטה איבדו משקל כפול מאלה ששמרו על דיאטה בלבד. בנוסף, אלה שקיבלו דיקור ירדו ברמות של הטריגליצרידים וברמות הכולסטרול LDL שבגוף.

 

מהן נקודות הדיקור שנמצאות בשימוש עבור טיפולי דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה?

ישנן מספר נקודות דיקור בתוך האוזן המשמשות בדרך כלל לעזרה לירידה במשקל ולטיהור הכללי של הגוף. במהלך טיפול דיקור כזה בד"כ יהיו חמש מחטים בכל אוזן. מתוך חמשת המחטים האלו, ארבע נקודות ישירות לאיברים מסוימים בגוף - הכליות, הריאות, מערכת העצבים והכבד. המחט החמישית משמשת להרפיה. לאחר תחילת הטיפול בדיקור, הגוף מגורה לייצר אנדורפינים. אנדורפינים הם כימיקלים שנותנים תחושה של הרגשה טובה כאשר מופרשים במוח ויש בכך לעזור לגוף ולנפש להילחם בתשוקה לפחמימות בגוף, להפחית את התיאבון של הטבעי והיצרי של האדם.

חלק מהתוויות הנקודות באוזן מפורטות להלן:

הפה - מתייחס למי שאוכל באופן אימפולסיבי, ו/או מעשן בשרשרת.

בטן - נקודה זו מתייחסת לאדם אשר אוכל גם כאשר קיבתו מלאה.

הריאות - נקודה זו מתייחסת לאנשים אשר מכורים למזון.

האנדוקרינית - מתייחס לאלו העולים במשקל עקב צבירת נוזלים.

Senmen מתייחס לסיבות הפסיכולוגיות של תסכול וחרדה, ובדידות אשר פורקנן מתבטא באכילה.

הטחול - מתייחס לחוסר איזון הורמונאלי וסוכר.

כליות - נקודה זו מתייחסת למערכת העצבים ולרמות המים בגוף.

בלוטת התריס - מתייחסת לחילוף חומרים איטי.

 

בנוסף לקודות באוזן, ישנן נקודות אחרות בגוף היכולות לשמש גם הן כנקודות טיפול חיוניות וחשוב להבין היטב במה הכי נכון להתמקד אצל כל מטופל באופן אינדבידואלי. זוהי הסיבה מדוע חשובה מאד האבחנה האישית שעורך כל מטפל בדיקור לפני תחילת סדרת הטיפולים.

כחלק מתהליך הדיקור המטפל/ת יערוך ראיון רפואי, ממנו יהיה ניתן להתרשם מהרגלי האכילה, הפרעות עיכול ובעיות אחרות המתלוות לעודף משקל. בדיקת הדופק תשמש בכדי לקבוע את רמת האנרגיה הכללית ועל מנת למדוד את מצב האנרגיה של הקיבה. הלשון נבדקת גם כן, יש משמעות למשל לסדקים וציפויי הלשון בצבעים צהוב או לבן. אלה מספקים רמזים על מצבו של האדם ועל הסיבות לעלייה במשקל.

 

לסיכום, ביצוע סדרת טיפולי דיקור קוריאני בשיטת סאעם להרזיה יכולים לקדם משמעותית את התהליך. דיקור להרזייה אינו מחליף תזונה נכונה ופעילות גופנית ראויה, אולם נותן לאדם תמיכה הכרחית בהורדת התיאבון, שיפור המטבוליזם ותנועת העיכול, חיזוק האנרגיה והרגעת מתחים מיותרים. דיקור באוזן במקביל לדיקור בנקודות על פני הגוף הוא השילוב המומלץ והאפקטיבי ביותר למטרת הרזיה והטיפולים יתבצעו לרוב כפעמיים בשבוע.

1.טיפול ההרזיה (הגעה למשקל הרצוי): 

 

לרזות בקלות ובמהירות, להפחית את התיאבון ולהיות בתהליך של הרזיה מבלי לחוש רעב – אלה הם עיקרי הדרך בשיטת ההרזיה של סוג'י צ'ים.

ייחודה של השיטה הוא בשילוב בין שיטות טיפול אלטרנטיביות וקונבנציונליות, תוך כדי התייחסות להיבטים הנפשיים הקשורים בתהליך. מדובר בטיפול אינדיבידואלי, המותאם לכל אחד באופן אישי על-פי:

העדפותיו

סגנון חייו

מצב בריאותו

גילו

מינו.

תהליך הטיפול: 

פגישת ייעוץ ראשונית בקליניקה, בחירת המסלול המתאים לכל אחד וקביעת יעד להורדה במשקל.

פגישת טיפול שבועית בקליניקה

טיפולים הגורמים לדיכוי תחושת הרעב והגברת תחושת השובע.

הטיפולים גורמים גם לזירוז חילוף החומרים בגוף.

ייעוץ תזונתי ומעקב צמוד על-ידי המטפל, שבונה עבור המטופל תפריט דיאטטי עפ"י שיטת סוג'י צ'ים, אשר כולל את כל אבות המזון, המותאם למטופל באופן אישי ואשר משתנה במהלך הטיפול.

תמיכה פסיכולוגית ובניית מסגרת מעקב.

בניית תוכנית אימונים אישית, כיוון שללא פעילות גופנית לא ניתן להגיעה לתוצאות ולשמר אותן.

 

2. שמירה על המשקל. 

 

לא צריך להתמודד לבד עם משימת השמירה על המשקל. 

במרפאת סוג'י צ'ים מלווים אתכם גם בדרך הזאת. 

לכל אחד מתאים סגנון משלו, כאשר הוא מתחיל במשימת השמירה על המשקל הרצוי אליו הגיע. חשוב מאוד שהאדם ייהנה בשמירה על ההישג הגדול – היעד שאותו הציב לעצמו כמטרה.

המסגרת -  מדובר בבניית מסגרת אישית מוגדרת של פגישות בטווחי זמן קבועים, כשהמרחק בין פגישה לפגישה הולך וגדל ככל שתהליך השמירה על המשקל מתקדם בהצלחה.

מותר הכול -  חשוב לדעת כי בתהליך השמירה מותר לאכול הכול! בתקופה זו האדם חוזר לשגרה תזונתית, כשהליווי המקצועי מסייע לו לשמור על המשקל.

מעקב צמוד - המעקב המקצועי הקבוע גורם לאדם לקחת אחריות על התהליך ומאפשר לו לרכוש מיומנות בשמירה על המשקל להמשך חייו.

Автор : btamedia

אודות סוג'י צ'ים - קליניקה לדיקור 

סוג'י צ'ים -קליניקה לדיקור פתחה את שעריה לקהל הרחב בשנת 2011, כאשר נפתח הסניף הראשון באצטדיון טדי, בירושלים. מאז הקמתה,ביקרו בה מאות לקוחות מרוצים, דבר שאיפשר פתיחתו של הסניף השני בגוש עציון, ביישוב כפר אלדד.

סוג'י צ'ים היא קליניקה יחידה בישראל לטיפול בשיטת סאעם האורתודוקסית (KOSA)

מטרת הקליניקה היא לתת טיפול שלם, מקצועי ואישי לכל מטופל. המפגש הראשון בקליניקה מתבצע ללא עלות,כאשר המטרה העיקרית היא לאבחן את המטופל ולקבוע האם יש באפשרותינו לתת מענה הולם לבעיותיו או לחילופין להפנות אותו למומחה אחר כאשר אין באפשרותינו לתת לו את הטיפול הטוב ביותר. מבחינתינו אנו שותפים מלאים לבעיות המטופל, ולכן אנו ניגשים לטיפול במסירות מוחלטת, כאילו המטפל בעצמו הוא המטופל.

הטיפולים הניתנים בקליניקה הם לבעיות:

  • אורטופדיה (בעיות גב, מפרקים וכו')
  • פציעות ספורט 
  • כאב (כאבי גב, כאבי ראש, כאבי מחזור, כאבי ברכיים, כאבי כתפיים וכו')   
  • אלרגיות (אלרגיות עונתיות, נזלות כרוניות, סינוסיטיס וכו')   
  • מערכת העיכול (מעי רגיז, נפיחות, כאבי בטן, השמנה, סכרת וכו')   
  • המערכת הגניקולוגית (מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, אי פוריות) 
  • דכאון וחרדות, בעיות קשב וריכוז, נידודי שינה

כתובתינו

סוג'י צ'ים - ירושלים

רח' אלמליח 1

מרכז הטניס ירושלים, מלחה, ירושלים

טל: 052-5729718

סוג'י צ'ים - גוש עציון

יישוב כפר אלדד(ליד יישוב נוקדים), גוש עציון

 טל: 052-5729718

info@dikur4u.com

Skins
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef10570 #230813202604