מאמרים

דיקור קוריאני בשיטת סאעם לספורטאים

אתלטים סינים משתמשים בקביעות בדיקור על מנת לרפא פציעות. דיקור ורפואה צמחית ידועים ביכולתם לעזור בהאצת תהליך הריפוי על ידי הגברת זרימת הדם לאזור הפגוע, הורדת הנפיחות, הרגעת דלקות, הקלת הכאב ושיפור בטווח התנועה.

הדיקור התפתח במזרח הרחוק במקביל לאומנויות הלחימה השונות שסביבן התפתחה תורה שלמה של רפואה הידועה בשם "דיט דה יאו". תורה זו פותחה על ידי נזירים על מנת לטפל בפציעות וחבלות שנגרמו במהלך הקרבות.

הטיפול בדיקור יכול להיות נקודתי, כלומר טיפול ישיר במקום הפציעה או עקיף. טיפול עקיף ניתן במידה והפציעה כואבת מכדי שניתן יהיה לגעת בה, במקרה כזה מטפלים בנקודות שונות בגוף. במקרים כאלה ייתכן והנקודה המטופלת תהיה קרובה למקום הפציעה או רחוקה יותר. לדוגמה ניתן לטפל במקרים מסוימים בקרסול על מנת לרפא פציעה בפרק כף היד.

דוגמה נוספת היא טיפול בצד ימין של הגוף על מנת להקל על פציעה בצד שמאל. ישנן גם נקודות אסטרטגיות בגוף שטיפול בהן נותן מענה לאזורים שלמים בגוף. לדוגמה נקודה מתחת לברך אשר טיפול בה מסייע בריפוי של כלל המפרקים בגוף.

מחקרים רבים מוכיחים כי דיקור יעיל בטיפול בפציעות. אמנם מרבית המחקרים הם בסינית ורובם לא מתורגמים אך ישנם מחקרים נוספים מאירופה וארה"ב. אחד המחקרים הידועים נעשה בגרמניה וחקר את השפעתו של טיפול בדיקור על פצועים כתוצאה מתאונות דרכים. במחקר זה נבדקו 153 בני אדם במהלך תהליך השיקום שלאחר התאונה. הם נחלקו ל9 קבוצות דומות בהרכבן.

המחקר הראה כי בכל אחת מהקבוצות חל אצל המטופלים בדיקור שיפור משמעותי בתהליך השיקום ורמת הכאב הייתה נמוכה יותר מאשר אצל מטופלים שלא טופלו באמצעות דיקור קוריאני בשיטת סאעם. המחקר מוכיח כי דיקור מהווה כלי יעיל בתהליך השיקום שלאחר פציעה ומהווה כלי יעיל וחשוב בהליך השיקום.

במהלך שנים צברנו ניסיון רב בטיפול בספורטאים ובפצעיות ספורט. בין מטופלי הקליניקה מדליסטים וחברי נבחרות ישראל, שחיינים, שחקני כדורגל וכדורסל, מפתחי גוף, ספורטאי אתלטיקה קלה וחובבי ספורט רבים.

 

Автор : btamedia

אודות סוג'י צ'ים - קליניקה לדיקור 

סוג'י צ'ים -קליניקה לדיקור פתחה את שעריה לקהל הרחב בשנת 2011, כאשר נפתח הסניף הראשון באצטדיון טדי, בירושלים. מאז הקמתה,ביקרו בה מאות לקוחות מרוצים, דבר שאיפשר פתיחתו של הסניף השני בגוש עציון, ביישוב כפר אלדד.

סוג'י צ'ים היא קליניקה יחידה בישראל לטיפול בשיטת סאעם האורתודוקסית (KOSA)

מטרת הקליניקה היא לתת טיפול שלם, מקצועי ואישי לכל מטופל. המפגש הראשון בקליניקה מתבצע ללא עלות,כאשר המטרה העיקרית היא לאבחן את המטופל ולקבוע האם יש באפשרותינו לתת מענה הולם לבעיותיו או לחילופין להפנות אותו למומחה אחר כאשר אין באפשרותינו לתת לו את הטיפול הטוב ביותר. מבחינתינו אנו שותפים מלאים לבעיות המטופל, ולכן אנו ניגשים לטיפול במסירות מוחלטת, כאילו המטפל בעצמו הוא המטופל.

הטיפולים הניתנים בקליניקה הם לבעיות:

  • אורטופדיה (בעיות גב, מפרקים וכו')
  • פציעות ספורט 
  • כאב (כאבי גב, כאבי ראש, כאבי מחזור, כאבי ברכיים, כאבי כתפיים וכו')   
  • אלרגיות (אלרגיות עונתיות, נזלות כרוניות, סינוסיטיס וכו')   
  • מערכת העיכול (מעי רגיז, נפיחות, כאבי בטן, השמנה, סכרת וכו')   
  • המערכת הגניקולוגית (מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, אי פוריות) 
  • דכאון וחרדות, בעיות קשב וריכוז, נידודי שינה

כתובתינו

סוג'י צ'ים - ירושלים

רח' אלמליח 1

מרכז הטניס ירושלים, מלחה, ירושלים

טל: 052-5729718

סוג'י צ'ים - גוש עציון

יישוב כפר אלדד(ליד יישוב נוקדים), גוש עציון

 טל: 052-5729718

info@dikur4u.com

Skins
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef10570 #230813202604